Caffetin COLD®
paraqet njė kombinim tė vetėm tė pėrbėrė nga 4 komponenta: Paracetamoli, Pseudoefedrinė HCl, Dekstrometorfan HBr dhe vitamina C, i cili vepron nė mėnyrė efikase nė zbutjen e simptomeve kryesore tė ftohjes dhe tė gripit, si dhe tė infeksioneve tė shoqėruara me kollė, rinorre dhe rritjes sė temperaturės sė trupit.
Caffetin COLD®
Paracetamol 500 mg
Anti–inflamator josteroid sintetik. Vepron si analgjezik (kundėr dhimbjes), anti–inflamator (kundėr ndezjes) dhe antipiretik (ul temperaturėn e rritur tė trupit).

Pseudoefedrinė hidroklorur 30mg
Dekonjgjestiv nazal, ul rrjedhjen e sekretik nga mukoza e hundės dhe mundėson rrjedhje mė tė lehtė tė ajrit nėpėr hundė.

Dextromethorphan hydrobromide 15 mg
Antitusik jo–opioid i cili qetėson kollėn e thatė irrituese.

Acidi askorbik (Vitamina C) 60 mg
Vitaminė e domosdoshme, e cila e nxit sistemin imun dhe rrit rezistencėn e organizmit ndaj infeksioneve.
E RE!!!
E RE!!!
se shpejti
se shpejti
Kryesor     Maqedonisht     Anglisht
Tė gjitha pėrgatesat tona janė pėrmendur dhe pėrshkruar nė kėto faqe pėr njė qėllim tė vetėm qė ju tė jeni tė informuar pėr aktivitetet e pėrgjithashme tė Alkaloid–it, e jo si kėshillė pėr pėrdorim tė ndonjė pėrgatese nė njė situatė tė caktuar. Pėr ēfardo llojė kėshille nė lidhje me pėrdorimin e drejtė tė pėrgatesave tona, kontaktoni me mjekun tuaj amė ose farmacistin dhe lexoni me kujdes prospektet pėr mėnyrėn e pėrdorimit, qė ndodhet nė ēdo paketim.
caffetin®2007 tė gjitha tė drejtat e rezervuara