Caffetin COLD®
paraqet njė kombinim tė vetėm tė pėrbėrė nga 4 komponenta: Paracetamoli, Pseudoefedrinė HCl, Dekstrometorfan HBr dhe vitamina C, i cili vepron nė mėnyrė efikase nė zbutjen e simptomeve kryesore tė ftohjes dhe tė gripit, si dhe tė infeksioneve tė shoqėruara me kollė, rinorre dhe rritjes sė temperaturės sė trupit.
Pėrmbajtje
PARACETAMOL
Paracetamoli, i njohur edhe si acetaminofen, bėn pjesė nė grupin e ananlgjezikėve jo–opioidė antipiretik, qė do tė thotė bar me veti analgjezike, antipiretike, tė cilat i shpreh pėrmes mekanizmit tė ngjashėm me atė tė salicilateve. Paraqet bar tė rendit tė parė nė trajtimin e dhimbjeve tė lehta deri nė tė mesme.

Pėrparėsi e paracetamolit ėshtė se ai nuk e dėmton dhe nuk e irriton mukozėn e lukthit dhe nuk shkakton gjakderdhje. Nuk ka ndikim nė sistemin kardiovaskular. Eshtė i sigurtė pėr pėrdorim nė moshėn fėmijėrore.

Doza ditore ėshtė 650–1000mg nė ēdo 6–8h. Doza maksimale ditore ėshtė 4g, qė ėshtė pėr 16 herė mė e lartė se ajo e cila ndodhet nė 1 tableta Caffetin COLD®.

Nė 1 tableta Caffetin COLD® ndodhen 500mg paracetamol.
E RE!!!
E RE!!!
se shpejti
se shpejti
Kryesor     Maqedonisht     Anglisht
Tė gjitha pėrgatesat tona janė pėrmendur dhe pėrshkruar nė kėto faqe pėr njė qėllim tė vetėm qė ju tė jeni tė informuar pėr aktivitetet e pėrgjithashme tė Alkaloid–it, e jo si kėshillė pėr pėrdorim tė ndonjė pėrgatese nė njė situatė tė caktuar. Pėr ēfardo llojė kėshille nė lidhje me pėrdorimin e drejtė tė pėrgatesave tona, kontaktoni me mjekun tuaj amė ose farmacistin dhe lexoni me kujdes prospektet pėr mėnyrėn e pėrdorimit, qė ndodhet nė ēdo paketim.
caffetin®2007 tė gjitha tė drejtat e rezervuara