Caffetin COLD®
paraqet njė kombinim tė vetėm tė pėrbėrė nga 4 komponenta: Paracetamoli, Pseudoefedrinė HCl, Dekstrometorfan HBr dhe vitamina C, i cili vepron nė mėnyrė efikase nė zbutjen e simptomeve kryesore tė ftohjes dhe tė gripit, si dhe tė infeksioneve tė shoqėruara me kollė, rinorre dhe rritjes sė temperaturės sė trupit.
Pėrmbajtje
ASCORBIC ACID
Vitaminė hidrosolubėl e cila merret ēdo ditė pėrmes ushqimit dhe absorbohet lehtė nga trakti gastrointestinal. Nevoja ditore pėr kėtė vitaminė ėshtė 60–100mg, por nė raste tė traumave, gjendje stresi dhe nė infeksione nevojat rriten. Pasi nė organizėm nuk ka rezerva pėr kėtė vitaminė, atėherė nevoitet njė shtesė nė raste tė ftohjes dhe tė gripit.

Vitamina C si antioksidant i fortė neutralizon oksiduesit e dėmshėm dhe radikalet e lira nė organizėm.

Nė 1 tableta Caffetin COLD®ndodhen 60mg vitaminė C.
E RE!!!
E RE!!!
se shpejti
se shpejti
Kryesor     Maqedonisht     Anglisht
Tė gjitha pėrgatesat tona janė pėrmendur dhe pėrshkruar nė kėto faqe pėr njė qėllim tė vetėm qė ju tė jeni tė informuar pėr aktivitetet e pėrgjithashme tė Alkaloid–it, e jo si kėshillė pėr pėrdorim tė ndonjė pėrgatese nė njė situatė tė caktuar. Pėr ēfardo llojė kėshille nė lidhje me pėrdorimin e drejtė tė pėrgatesave tona, kontaktoni me mjekun tuaj amė ose farmacistin dhe lexoni me kujdes prospektet pėr mėnyrėn e pėrdorimit, qė ndodhet nė ēdo paketim.
caffetin®2007 tė gjitha tė drejtat e rezervuara