Caffetin COLD®
paraqet njė kombinim tė vetėm tė pėrbėrė nga 4 komponenta: Paracetamoli, Pseudoefedrinė HCl, Dekstrometorfan HBr dhe vitamina C, i cili vepron nė mėnyrė efikase nė zbutjen e simptomeve kryesore tė ftohjes dhe tė gripit, si dhe tė infeksioneve tė shoqėruara me kollė, rinorre dhe rritjes sė temperaturės sė trupit.
Pėrmbajtje
PSEUDOEPHEDRINE HCl
Shkakton vazokonstrikcion (ngushtim tė enėve tė gjakut) dhe ul rrjedhėn e gjakut nėpėr indet e hundės, duke rritur nė kėtė mėnyrė kalimin e ajrit nėpėr zgavrėn e hundės me ēka lėhtėsohen frymėmarrjen. Doza ditore e pseudoefedrinės si dekongjestiv nazal ėshtė 60mg nė ēdo 4–6h. Pėr tė rriturit doza maksimale ditore ėshtė 240mg/ditė, qė ėshtė pėr 8 herė mė e lartė se ajo qė ndodhet nė 1 tabletė CaffetinCOLD®, pėr fėmijėt prej 6–12 vjeē doza ėshtė 120mg/ditė, kurse pėr fėmijėt prej 2–6 vjeē ėshtė maksimum 60mg/ditė.

Nė 1 tabletė Caffetin COLD®ndodhen 30mg pseudoefedrinė.
E RE!!!
E RE!!!
se shpejti
se shpejti
Kryesor     Maqedonisht     Anglisht
Tė gjitha pėrgatesat tona janė pėrmendur dhe pėrshkruar nė kėto faqe pėr njė qėllim tė vetėm qė ju tė jeni tė informuar pėr aktivitetet e pėrgjithashme tė Alkaloid–it, e jo si kėshillė pėr pėrdorim tė ndonjė pėrgatese nė njė situatė tė caktuar. Pėr ēfardo llojė kėshille nė lidhje me pėrdorimin e drejtė tė pėrgatesave tona, kontaktoni me mjekun tuaj amė ose farmacistin dhe lexoni me kujdes prospektet pėr mėnyrėn e pėrdorimit, qė ndodhet nė ēdo paketim.
caffetin®2007 tė gjitha tė drejtat e rezervuara