Caffetin COLD®
paraqet njė kombinim tė vetėm tė pėrbėrė nga 4 komponenta: Paracetamoli, Pseudoefedrinė HCl, Dekstrometorfan HBr dhe vitamina C, i cili vepron nė mėnyrė efikase nė zbutjen e simptomeve kryesore tė ftohjes dhe tė gripit, si dhe tė infeksioneve tė shoqėruara me kollė, rinorre dhe rritjes sė temperaturės sė trupit.
Pėrmbajtje
DEXTROMETHORPHAN HBR
Substancė jo–opioide antitusike, e cila vepron nė qendrėn pėr kollė nė palcėn e zgjatur, duke suprimuar nė kėtė mėnyrė kollėn e thatė irrituese. Nuk shkakton depresion tė frymėmarrjes edhe nė doza dukshėm mė tė larta, e as qė shkakton efekte tė padėshirueshme nė kuptim tė rritjes sė temperaturės tė trupit dhe tė shkaktoj varėsi.

Doza ditore e dekstrometorfanit pėr tė rritur ėshtė 30mg nė ēdo 6–8h, kurse doza maksimale ėshtė 120mg/ditė, qė ėshtė pėr 8 herė mė e lartė se ajo qė ndodhet nė 1 tabletė Caffetin COLD®, me fillim te veprimit pas 15–30min.

Te fėmijėt prej 6–12 vjeē doza ėshtė 15mg nė ēdo 6–8h, kurse doza maksimale ėshtė 60mg/ditė. Te fėmijėt prej 2–6 vjeē, doza ditore ėshtė 7.5mg nė ēdo 6–8h, kurse doza maksimale ėshtė 30mg/ditė.

Nė 1 tabletė Caffetin COLD® ndodhen 15mg dekstrometorfan.
E RE!!!
E RE!!!
se shpejti
se shpejti
Kryesor     Maqedonisht     Anglisht
Tė gjitha pėrgatesat tona janė pėrmendur dhe pėrshkruar nė kėto faqe pėr njė qėllim tė vetėm qė ju tė jeni tė informuar pėr aktivitetet e pėrgjithashme tė Alkaloid–it, e jo si kėshillė pėr pėrdorim tė ndonjė pėrgatese nė njė situatė tė caktuar. Pėr ēfardo llojė kėshille nė lidhje me pėrdorimin e drejtė tė pėrgatesave tona, kontaktoni me mjekun tuaj amė ose farmacistin dhe lexoni me kujdes prospektet pėr mėnyrėn e pėrdorimit, qė ndodhet nė ēdo paketim.
caffetin®2007 tė gjitha tė drejtat e rezervuara