Caffetin COLD®
paraqet njė kombinim tė vetėm tė pėrbėrė nga 4 komponenta: Paracetamoli, Pseudoefedrinė HCl, Dekstrometorfan HBr dhe vitamina C, i cili vepron nė mėnyrė efikase nė zbutjen e simptomeve kryesore tė ftohjes dhe tė gripit, si dhe tė infeksioneve tė shoqėruara me kollė, rinorre dhe rritjes sė temperaturės sė trupit.
Indikmet
Ky kombinim i barnave vepron nė mėnyrė efikase nė largimin e simptomeve tė ftohjes dhe tė gripit, si dhe nė infeksionet e shoqėruara me kollė, rinore dhe nė gjendje kur temperatura e trupit ėshtė e rritur.
 • Paracetamoli- ul dhimbjet (kokėdhimbjet, dhimbjet muskulore, ato tė fytyt, ul temperaturėn e rritur tė trupit)
 • Pseudoefedrina- ul rrjedhjen e sekretit nga mukoza e hundės
 • Dekstrometorfani - qetėson kollėn e thatė irrituese
 • Vitamina C - ndihmon sistemin imun tė dobėsuar, largon lodhjen


 • Nė cilat raste nuk duhet tė pėrdorret Caffetin COLD®?
 • Nė raste kur ekziston ndjeshmėri nė bar ose nė cilindo pėrbėrės tė tij
 • Nė raste tė dėmtimin tė rėndė tė veshkave dhe tė mėlēisė
 • Epilepsi
 • Hipertension i rėndė (trysnia e rritur e gjakut) ose sėmundja e arterieve koronare
 • Aplikimi i njėkohshėm (gjatė 2 javėve tė kaluara) i frenuesėve tė MAO–s
 • Shtatzania dhe laktacioni


 • Masat e kujdesit
  Te pacientėt me trysni tė lartė tė gjakur, sėmundje tė zemrės, sėmundje tė sheqerit, me funksion tė rritur tė gjėndrės tiroide, me trysni tė lartė nė sy, me hipertrofi tė prostatės nevoitet njė kujdes i posaēėm.

  E RE!!!
  E RE!!!
  se shpejti
  se shpejti
  Kryesor     Maqedonisht     Anglisht
  Tė gjitha pėrgatesat tona janė pėrmendur dhe pėrshkruar nė kėto faqe pėr njė qėllim tė vetėm qė ju tė jeni tė informuar pėr aktivitetet e pėrgjithashme tė Alkaloid–it, e jo si kėshillė pėr pėrdorim tė ndonjė pėrgatese nė njė situatė tė caktuar. Pėr ēfardo llojė kėshille nė lidhje me pėrdorimin e drejtė tė pėrgatesave tona, kontaktoni me mjekun tuaj amė ose farmacistin dhe lexoni me kujdes prospektet pėr mėnyrėn e pėrdorimit, qė ndodhet nė ēdo paketim.
  caffetin®2007 tė gjitha tė drejtat e rezervuara