Caffetin MENSTRUAL®
ėshtė njė preparat qė zbut dhe lehtėson dhimbjet menstruale, dhe vepron pėr vetėm 15 minuta nga momenti i marrjes sė tij. Paraqet njė bar anti-inflamator josteroid sintetik (NSAIDs) i cli vepron si analgjezik (kundėr dhimbjeve), pėrmes inhibimit tė sintezės sė prostaglandinave (mediator tė dhimbjes).
Kliko pėr mė tepėr
Pėrmbajtje
IBUPROFEN LYSINATE

Ibuprofen lizinati ėshtė anti–inflamator josteroid me veprim tė theksuar analgjezik dhe anti–inflamator, qė vjen nga inhibimi i sintezės dhe/ose lirimit tė prostaglandinave.
Te pacientet me dismenorre primare, ibuprofeni ul nivelin e rritur tė prostaglandinave nė lėngun menstrual, ul shtypjen intrauterine dhe frekuencėn e kontraktimeve intrauterine.
Pėrparėsi e ibuprofen lizinatit nė krahasim me vet ibuprofenin ėshtė se i pari absorbohet pėr njė kohė shumė mė tė shkurtė nga trakti gastrointestinal, qė vjen si rezultat i shkallės mė tė lartė tė tretshmėrisė sė lizinatit. Me kėtė mundėsohet fillimi mė i shpejtė i veprimit, pėr 15–20 minuta.
Pėrparėsi e ibuprofenit ėshtė se incidenca e efekteve tė padėshiruara ėshtė mė e ulėt krahasuar me placebo dhe raporti rrezik/dobi ėshtė mė i mirė.Dozat e rekomanduara ditore sillen nga 200–400mg nė ēdo 4–6h. Doza maksimale ditore ėshtė 1.2g, qė ėshtė pėr 6 herė mė e lartė se ajo qė pėrmban 1 tabletė Caffetin MENSTRUAL®.
Nė 1 tabletė Caffetin MENSTRUAL® ndodhen 200mg ibuprofen, qė i pėrgjigjet 342mg ibuprofen lizinat.

E RE!!!
E RE!!!
se shpejti
se shpejti
Kryesor     Maqedonisht     Anglisht
Tė gjitha pėrgatesat tona janė pėrmendur dhe pėrshkruar nė kėto faqe pėr njė qėllim tė vetėm qė ju tė jeni tė informuar pėr aktivitetet e pėrgjithashme tė Alkaloid–it, e jo si kėshillė pėr pėrdorim tė ndonjė pėrgatese nė njė situatė tė caktuar. Pėr ēfardo llojė kėshille nė lidhje me pėrdorimin e drejtė tė pėrgatesave tona, kontaktoni me mjekun tuaj amė ose farmacistin dhe lexoni me kujdes prospektet pėr mėnyrėn e pėrdorimit, qė ndodhet nė ēdo paketim.
caffetin®2007 tė gjitha tė drejtat e rezervuara