Caffetin MENSTRUAL®
ėshtė njė preparat qė zbut dhe lehtėson dhimbjet menstruale, dhe vepron pėr vetėm 15 minuta nga momenti i marrjes sė tij. Paraqet njė bar anti-inflamator josteroid sintetik (NSAIDs) i cli vepron si analgjezik (kundėr dhimbjeve), pėrmes inhibimit tė sintezės sė prostaglandinave (mediator tė dhimbjes).
Indikmet
Caffetin MENSTRUAL® ėshtė i indikuar nė trajtimin afatshkurtėr tė dismenorresė (dhimbjeve menstruale).


Ku nuk mund tė pėrdoret MENSTRUAL®?
 • Ndjeshmėria nė ibuprofen dhe nė lėndėt ndihmėse (ekscipiens) tė formulimit
 • Reaksion alergjik paraprak i shkaktuar nga pėrdorimi i acidit acetilsalicilik ose barnave anti–inflamator josteroid tė tjerė
 • Ulēera peptike aktive ose gjakderdhja gastrointestinale
 • Insuficienca e rėndė hepatike ose renale
 • Fėmijėt e moshės nėn 12 vjeē
 • Shtatzania dhe gji–dhėnia.


 • Masat e kujdesit
  Te pacientėt me asthmė bronkiale, te tė cilėt ekziston rreziku i shfaqjes sė bronkospazmit, nevoitet kujdes i veēantė.

  E RE!!!
  E RE!!!
  se shpejti
  se shpejti
  Kryesor     Maqedonisht     Anglisht
  Tė gjitha pėrgatesat tona janė pėrmendur dhe pėrshkruar nė kėto faqe pėr njė qėllim tė vetėm qė ju tė jeni tė informuar pėr aktivitetet e pėrgjithashme tė Alkaloid–it, e jo si kėshillė pėr pėrdorim tė ndonjė pėrgatese nė njė situatė tė caktuar. Pėr ēfardo llojė kėshille nė lidhje me pėrdorimin e drejtė tė pėrgatesave tona, kontaktoni me mjekun tuaj amė ose farmacistin dhe lexoni me kujdes prospektet pėr mėnyrėn e pėrdorimit, qė ndodhet nė ēdo paketim.
  caffetin®2007 tė gjitha tė drejtat e rezervuara