Caffetin MENSTRUAL®
ėshtė njė preparat qė zbut dhe lehtėson dhimbjet menstruale, dhe vepron pėr vetėm 15 minuta nga momenti i marrjes sė tij. Paraqet njė bar anti-inflamator josteroid sintetik (NSAIDs) i cli vepron si analgjezik (kundėr dhimbjeve), pėrmes inhibimit tė sintezės sė prostaglandinave (mediator tė dhimbjes).
Dozimi
- Te tė rriturit dhe adoleshentėt e moshės mbi 12 vjeē, rekomandohet tė pėrdoret nga 1–2 tableta nė ēdo 4–6h.
- Me marrejn e barit nė intervalet e duhura, shmangen luhatjet nė fortėsinė e dhimbjes.
- Doza e pėrgjithshme ditore nuk duhet tė tejkalojė 6 tableta (1200mg).
- Te pacientet me ērregullime tė lukthit, kėshillohet qė bari tė merret gjatė kohės sė ushqimit.

Nėse dhimbja nuk ndėrpritet pas 3 ditėve, atėherė duhet tė konsultohet mjeku.
E RE!!!
E RE!!!
se shpejti
se shpejti
Kryesor     Maqedonisht     Anglisht
Tė gjitha pėrgatesat tona janė pėrmendur dhe pėrshkruar nė kėto faqe pėr njė qėllim tė vetėm qė ju tė jeni tė informuar pėr aktivitetet e pėrgjithashme tė Alkaloid–it, e jo si kėshillė pėr pėrdorim tė ndonjė pėrgatese nė njė situatė tė caktuar. Pėr ēfardo llojė kėshille nė lidhje me pėrdorimin e drejtė tė pėrgatesave tona, kontaktoni me mjekun tuaj amė ose farmacistin dhe lexoni me kujdes prospektet pėr mėnyrėn e pėrdorimit, qė ndodhet nė ēdo paketim.
caffetin®2007 tė gjitha tė drejtat e rezervuara