Caffetin MENSTRUAL®
ėshtė njė preparat qė zbut dhe lehtėson dhimbjet menstruale, dhe vepron pėr vetėm 15 minuta nga momenti i marrjes sė tij. Paraqet njė bar anti-inflamator josteroid sintetik (NSAIDs) i cli vepron si analgjezik (kundėr dhimbjeve), pėrmes inhibimit tė sintezės sė prostaglandinave (mediator tė dhimbjes).
Siguria
Pėr shkak se bėhet fjalė pėr njė preparat qė ėshtė i njohur nė mbar botėn dhe i pranuar si bar i rendit tė parė pėr trajtimin e dismenorresė primare, i pėrbėrė nga komponent qė ėshtė i pranishėm pothuaj nė tė gjitha farmakopetė botėrore, me shkallė mė tė lartė tė rekomandimit (Klasa 1) sipas The Thomson Strength of Evidence and Strength of Recommendation, bari ėshtė plotėsisht i sigurtė pėr pėrdorim te tė rriturit dhe te fėmijėt e moshėm mbi 12 vjeē.

Efektet e padėshiruara

Efektet e padėshiruara janė shumė tė rralla. Mund tė shfaqen dhimbje abdominale, ndjenja e tė vjellit, dispepsi, urtikaria, kruarje dhe kokėdhimbje.
Nė raste tė mbidozimit, duhet tė bėhet lavazhė e lukthit dhe korrigjim i disbalansit tė elektrolitėve.

E RE!!!
E RE!!!
se shpejti
se shpejti
Kryesor     Maqedonisht     Anglisht
Tė gjitha pėrgatesat tona janė pėrmendur dhe pėrshkruar nė kėto faqe pėr njė qėllim tė vetėm qė ju tė jeni tė informuar pėr aktivitetet e pėrgjithashme tė Alkaloid–it, e jo si kėshillė pėr pėrdorim tė ndonjė pėrgatese nė njė situatė tė caktuar. Pėr ēfardo llojė kėshille nė lidhje me pėrdorimin e drejtė tė pėrgatesave tona, kontaktoni me mjekun tuaj amė ose farmacistin dhe lexoni me kujdes prospektet pėr mėnyrėn e pėrdorimit, qė ndodhet nė ēdo paketim.
caffetin®2007 tė gjitha tė drejtat e rezervuara