Caffetin®
ėshtė njė kombinim efikas prej 4 komponentave: paracetamol, propifenazon, kofeinė dhe kodeinė, tė balansuar nė mėnyrė ideale me qėllim qė tė arrihet sinergjizėm analgjezik.
Indikmet

Caffetin® si pėrgatesė e kombinuar pėrdoret pėr shėrimin e sėmundjeve me prejardhej tė ndryshme (ēdo lloj dhimbje): kokėdhimbje, dhimbje e dhėmbit, migrena, dhimbja postoperative, post–traumatike, ishialgji, neuralgji, dhimbje nė muskuj, eshtra dhe nė nyje.

Nė cilat raste nuk guxon tė pėrdoret Caffetin®?

- Nėse dihet qė pacienti ėshtė i ndjeshėm nė ndonjė komponentė qė ėshtė pėrbėrės i Caffetin®–it
- te pacientėt me dėmtim tė rėndė tė funksionit tė veshkave dhe mėlēisė
- te pacientėt me hepatitis
- porfiri
- me deficit tė 6–glukozė–fosfat–dehidrogjenazės
- shtatzani dhe laktacion.

E RE!!!
E RE!!!
se shpejti
se shpejti
Kryesor     Maqedonisht     Anglisht
Tė gjitha pėrgatesat tona janė pėrmendur dhe pėrshkruar nė kėto faqe pėr njė qėllim tė vetėm qė ju tė jeni tė informuar pėr aktivitetet e pėrgjithashme tė Alkaloid–it, e jo si kėshillė pėr pėrdorim tė ndonjė pėrgatese nė njė situatė tė caktuar. Pėr ēfardo llojė kėshille nė lidhje me pėrdorimin e drejtė tė pėrgatesave tona, kontaktoni me mjekun tuaj amė ose farmacistin dhe lexoni me kujdes prospektet pėr mėnyrėn e pėrdorimit, qė ndodhet nė ēdo paketim.
caffetin®2007 tė gjitha tė drejtat e rezervuara