Caffetin®
ėshtė njė kombinim efikas prej 4 komponentave: paracetamol, propifenazon, kofeinė dhe kodeinė, tė balansuar nė mėnyrė ideale me qėllim qė tė arrihet sinergjizėm analgjezik.
Pėrmbajtje
PROPIFENAZONI
Propifenazoni ėshtė derivat pirazolinik, i cili ka veprim analgjezik dhe antipiretik. Si bar anti–inflamator josteroid, inhibiotor joselektiv i COX, vepron pėrmes inhibimit tė prostaglandinave dhe nė kėtė mėnyrė e shfaq veprimin e tij analgjezik. Veprimi antipiretik vjen si rezultat i veprimit tė tij nė qendrėn pėr termorregullim, respektivisht e ul temperaturėn e rritur tė trupit.

Doza ditore sillet nga 300–1000mg. Doza ditore maksimale ėshtė 900–4000mg, qė ėshtė pėr 19 herė mė e lartė se ajo e cila ndodhet nė 1 tabletė Caffetin®. Te fėmijėt kėshillohet qė doza ditore tė jetė 300mg, dhe doza maksimale 1200mg.

Nė 1 tabletė me Caffetin® ndodhen 210mg propifenazon.
E RE!!!
E RE!!!
se shpejti
se shpejti
Kryesor     Maqedonisht     Anglisht
Tė gjitha pėrgatesat tona janė pėrmendur dhe pėrshkruar nė kėto faqe pėr njė qėllim tė vetėm qė ju tė jeni tė informuar pėr aktivitetet e pėrgjithashme tė Alkaloid–it, e jo si kėshillė pėr pėrdorim tė ndonjė pėrgatese nė njė situatė tė caktuar. Pėr ēfardo llojė kėshille nė lidhje me pėrdorimin e drejtė tė pėrgatesave tona, kontaktoni me mjekun tuaj amė ose farmacistin dhe lexoni me kujdes prospektet pėr mėnyrėn e pėrdorimit, qė ndodhet nė ēdo paketim.
caffetin®2007 tė gjitha tė drejtat e rezervuara