Caffetin®
ėshtė njė kombinim efikas prej 4 komponentave: paracetamol, propifenazon, kofeinė dhe kodeinė, tė balansuar nė mėnyrė ideale me qėllim qė tė arrihet sinergjizėm analgjezik.
Pėrmbajtje
CODEINE PHOSPHATE
Kodeina ėshtė analgjezik opioidė, derivat i fenantrenit, e cila posedon veprim tė lehtė analgjezik (pėrdoret pėr trajtimin e dhimbjeve tė lehta deri nė tė mesme) dhe shpesh pėrdoret nė kombinim me barna tė tjerė pėr tė siguruar efekt analgjezik shtesė. Si analgjezik opioidė i dobėt shpesh jepet me analgjezikė jo–opioidė pėr trajtimin e dhimbjeve tė lehta deri nė tė forta.

Doza ditore sillet nga 15–60mg nė ēdo 4–6h, qė do tė thotė se doza maksimale ditore ėshtė 360mg dhe qė ėshtė pėr 36 herė mė e lartė se ajo qė ndodhet nė 1 tabletė Caffetin®.Te fėmijėt kėshillohet tė pėrdoret dozė ditore prej 0.5–1mg/kg pėshė trupore nė ēdo 4–6h.

Nė 1 tabletė Caffetin® ndodhen 10mg kodeinė fosfat.
E RE!!!
E RE!!!
se shpejti
se shpejti
Kryesor     Maqedonisht     Anglisht
Tė gjitha pėrgatesat tona janė pėrmendur dhe pėrshkruar nė kėto faqe pėr njė qėllim tė vetėm qė ju tė jeni tė informuar pėr aktivitetet e pėrgjithashme tė Alkaloid–it, e jo si kėshillė pėr pėrdorim tė ndonjė pėrgatese nė njė situatė tė caktuar. Pėr ēfardo llojė kėshille nė lidhje me pėrdorimin e drejtė tė pėrgatesave tona, kontaktoni me mjekun tuaj amė ose farmacistin dhe lexoni me kujdes prospektet pėr mėnyrėn e pėrdorimit, qė ndodhet nė ēdo paketim.
caffetin®2007 tė gjitha tė drejtat e rezervuara