Caffetin®
ėshtė njė kombinim efikas prej 4 komponentave: paracetamol, propifenazon, kofeinė dhe kodeinė, tė balansuar nė mėnyrė ideale me qėllim qė tė arrihet sinergjizėm analgjezik.
Pėrmbajtje
CAFFEINE
Paraqet drivat ksantinik me veprim nė sistemin nervor qendror, sistemin kardiovaskular dhe muskulaturėn e skeletit. Inhibon nė mėnyrė kompetitive fosfodiesterazėn. Pėrveē si stimulues i sistemin nervor qendror, kofeina vepron si adjuvant analgjezik. Pėr njė kohė tė gjatė paraqet konstituens tė OTC pėrgatesave dhe kombinimeve me analgjezikė, nė kombinim me paracetamolin. Si adjuvant analgjezik, kofeina rrit veprimin e analgjezikėve tė tjerė dhe me kėtė siguron efekt ekuianalgjezik me dozė mė tė ulėt pėr 40% tė komponentave ekzistuese.

Kofeina ndohet nė ēaj dhe nė kafe, por mund tė fitohet edhe me sintezė. Nė kafe ndodhet nė pėrqėndrim prej 100–150mg/180mL, nė instant kafen 60–80mh/180mL, nė ēaj 40–100mg/180mL, nė pijet kola 17–55mg/180mL.

Nė 1 tabletė Caffetin® ndodhen vetėm 50mg kofeinė.
E RE!!!
E RE!!!
se shpejti
se shpejti
Kryesor     Maqedonisht     Anglisht
Tė gjitha pėrgatesat tona janė pėrmendur dhe pėrshkruar nė kėto faqe pėr njė qėllim tė vetėm qė ju tė jeni tė informuar pėr aktivitetet e pėrgjithashme tė Alkaloid–it, e jo si kėshillė pėr pėrdorim tė ndonjė pėrgatese nė njė situatė tė caktuar. Pėr ēfardo llojė kėshille nė lidhje me pėrdorimin e drejtė tė pėrgatesave tona, kontaktoni me mjekun tuaj amė ose farmacistin dhe lexoni me kujdes prospektet pėr mėnyrėn e pėrdorimit, qė ndodhet nė ēdo paketim.
caffetin®2007 tė gjitha tė drejtat e rezervuara